Mažojo erelio rėksnio (Aquila pomarina) apsauga Lietuvos miškuose

Eagles in the forest, Nr. LIFE09 NAT/LT/000235

Kviečiame į renginį „LIFE“ globoja mūsų saugomus gyvūnus

Vilniaus miesto gyventojai ir jo svečiai gegužės 12 dieną, 12 – 17 val. kviečiami į pramogų ir laisvalaikio centrą „Panorama”, kur vyks gražia tradicija tapusi pavasario šventė, skirta pasveikinti jau sugrįžusius ir savo lizduose įsikūrusius gandrus. Šiemet Lietuvos ornitologų draugijos (LOD) organizuojamoje šventėje dalyvaus ir dvi kitos gamtinės nevyriausybinės organizacijos – VšĮ „Gamtosaugos projektų vystymo fondas“ ir Lietuvos gamtos fondas. Jos rūpinasi miškuose perinčio mažojo erelio rėksnio, tik pietinėje Lietuvoje išlikusio balinio vėžlio bei pamario užliejamų pievų gyvūnijos išsaugojimu. Nevyriausybinės organizacijos supažindins su gamtosauginiais projektais, kurių veiklas, kartu su Aplinkos ministerija, finansuoja Europos Komisijos sukurta „LIFE+“ programa, kartu paminint jos 20-ties metų sukaktį. Per šį laikotarpį Europoje ji finansavo kelis tūkstančius gamtosauginių projektų, iš kurių vienuolika vyko ar tebevyksta Lietuvoje. Ir šiuo metu tai yra svarbiausia Europos Sąjungos gamtinių vertybių apsaugai skirta programa.

PLC „Panorama“ organizuojamas renginys skirtas supažindinti plačiąją visuomenę kaip saugomos nykstančios šalyje ir Europoje rūšys, jų buveinės, kokiomis priemonėmis siekiama sudaryti palankias sąlygas joms išlikti stipriai besikeičiančioje aplinkoje, ir kaip suderinti žmogaus vartotojiškus poreikius su gamtinių vertybių apsauga. Demonstruojant daugeliui kasdien nematomą gyvūnų gyvenimą, bus siekiama priartinti žmogų prie gamtos, atskleisti jam paslaptingai atrodančio gyvojo pasaulio ypatumus. Jauniesiems žiūrovams bus parengta priimtimesnė, dažnai žaidybinės formos programa. Visų šventės dalyvių lauks linksmi žaidimai, jaunųjų atlikėjų pasirodymai, kūrybiniai užsiėmimai, konkursai, piešinių bei fotografijų parodos, gyvūnų balsai, prizai, įvairios vaišės.

Tradiciškai žymi programos dalis bus skirta Lietuvos nacionaliniam paukščiui – baltajam gandrui. Renginio metu supažindinsime su šio paukščio tarmiškais vardais, jo svarba lietuvių kasdieninio gyvenimo papročiuose. Taip pat pasakosime sakmę apie gandrą, seksime pasaką apie gandro ir gervės piršlybas, aptarsime gandro santykius su kitais paukščiais, parodysime kur kiekvienas gali surasti išsamią informaciją apie kiekvieną Lietuvoje perinčią baltųjų gandrų porą. Tačiau nebus pamiršti ir mūsų šalyje dar nereti, bet kitur nykstantys mažieji ereliai rėksniai. Su jų gyvenimu supažindins įspūdinga fotografijos paroda. Taip pat transliuosime ne tik gandro ar kitų paukščių, bet ir varlių balsus. Pačių aktyviausių mažųjų šventės dalyvių lauks dovana – nuostabi ekskursija į Rambyno regioninį parką, Bitėnų kaime esančią baltųjų gandrų koloniją. Šią ekskursiją dovanoja Lietuvos ornitologų draugija.
“LIFE globoja mūsų saugomus gyvūnus” renginio programa

Kontaktai

Viešoji įstaiga „Gamtosaugos
projektų vystymo fondas“
Savanorių pr. 173, LT-03150 Vilnius

Mob.: 8 686 14030
Tel. (8 5) 236 1600
Faksas (8 5) 236 1601
El. p: gpv.fondas@litagra.lt,
info@eagles.lt